1/9/21  ČAS: 11:00 -12:30

SVATOVÁCLAVSKÉ TVOŘENÍ

První online Folkloráčkova dílnička v novém roce je tady! Tentokráte na motivy svatého Václava a jeho babičky Ludmily. Letos pop

rvé se připojí i české a slovenské školičky na Islandu.Tímto je tady vítám a lákám i vás k mezinárodnímu přátelskému tvoření:-). Budeme vyrábět hrady, prince a princezny a užijeme si spoustu zábavy.

Rodiče jistě ocení procvičování jemné motoriky, kterou si ve Folkloráčku zabavně rozvcvičujeme a posilujeme tak i vývoj řeeči. Přidej te se i vy, rodiče, děti, školy, přátelé tradic, tvoření i zpívání a vytvořme společná veledíla, která pak můžeme (samozřejmě s vašim souhlasem) vystavit na virtuální výstavě. Jsem přesvědčena, že výstavy děti i rodiče motivují a inspirují a vyzývám pro to i vás rodiče, vystavujte dílka vašich ratolestí doma a chlubte se jimy vašim návštěvám. Uvidíte jak vaše děti budou zářit a mít chuť tvořit:-).

TAK PŘÁTELÉ, VYTVÁŘENÍ HOLA HEJ, NUDU NIKDY NEPOZNEJ! A já už teď se ohromně těším na naše společné tvoření !

1/9/21  ČAS: 11:00 -12:30

Karel IV., Dožinky a Vinobrání

Výroba kroniky, 

Ukázka a recenze z tvoření :-)

Ukázka a recenze z tvoření :-)

Poznejme zábavný Folkloráčkův svět, ve kterém se tvoří ze všeho možného co posbíráme doma, zpívají lidové písně, povídá o prastarých tradicích a pověstech zemí českých. Díky zpívání a tréování jemné motoriky s krz veselé tvořeí si nevědomky procvičíme i řeč, obohatíme slovní zásobu a procvičíme grafomotoriku, která se zabívá držením tužky, nůžek, vázání uzlíků a mnoho jiného což bývá zejména pro mladší děti a jejich rodiče největší výzva k tréniku. Dílničkami vás provází Kačka, Kačenka a Dušík. 

Recenze poskytují renomovaní vyučující ZŠ Mělník, ČSBH Brusel a ředitelka Česká škola Rhein-Main, Kateřina Spiess-Velčovská, po absolvování dílniček s jejich dětmi.

20/6/21  ČAS: 10:00 -11:30

TAJEMNÁ SVATOJÁNSKÁ NOC a TATÍNKŮV DEN

Povíme si o čarovných lektvarech pro lásku, které se neobjevovaly pouze v pohádkách. Z devatera bylin je připravovaly mladé dívčiny pro jejich vytoužené mládence. Prastarými zvyky z období slunovratů se zabývala už mnohá pokolení nejrůznějších národů a ani naši předci nejsou vyjímkou.

Tatínkům a dědečkům jistě rozzáří úsměv velké slunce vyrobené z lásky. Dětičky zas může v pokojíčcích chránit svítící svatojánská muška, kterou si na dílničce vyrobí.

13/5/21 

Máj, lásky čas...
V měsíci květnu se i my budeme zabývat tématem lásky. Vytvoříme si krásná látková srdíčka, 3D přáníčka a dekorace. Povíme si o zdobení májek, jak si zdobili obydlí naši předci nebo jakým dárkem z poutě mohl chlapec potěšit dívku, na kterou si myslel.

HURÁ DO TVOŘENÍ !

HURÁ DO TVOŘENÍ !

Nepotřebujete žádné speciální pomůcky, většinu věcí máme běžně doma:-). Vše v dílničkách pěkně vysvětlíme. Těšit se můžete také na pěkné lidové písničky, veselé protahování. Tak hurá do tvoření!

Tvoříme, bavíme se a zpíváme s láskou k našim předkům :-)